Fundacja Daj Herbatę oraz Fundacja Serca Miasta zajmujące się osobami w kryzysie bezdomności, postanowiły w tym roku zorganizować w swoich placówkach Dzień Kobiet.
Doświadczanie bezdomności przez kobiety wiąże się z wieloma formami przemocy, zaniedbaniem, problemami z utrzymaniem higieny, brakiem dostępu do ginekologa.
Nasze podopieczne są najbardziej wykluczone wśród wykluczonych.
Wcześniej wspomniana doznawana przemoc fizyczna i na tle seksualnym powoduje, że życie w przestrzeni publicznej staje się wiele trudniejsze niż mężczyzn.
Kobiety w kryzysie często żyją krócej, chorują i trudniej wyjść im z bezdomności. W związku, iż my – organizatorki jesteśmy kobietami powyższy temat jest dla nas szczególnie ważny, dlatego zaprosiłyśmy 7 kobiet doświadczających bezdomności.
Chciałybyśmy, aby nasze podopieczne poczuły się kobieco – zapewnimy im intymne warunki, żeby zadbamy o ich wygląd i poczucie piękna, gdyż na co dzień nie mają takiej możliwości żyjąc na ulicy.
W ramach akcji zaprosiliśmy do współpracy fryzjerów, wizażystki, manikiurzystki, stylistki, braffiterki aby nasze panie poczuły się kobieco i mogły wykonać sobie niepowtarzalną sesję zdjęciową.
Chciałybyśmy, aby akcja uwydatniła ich kobiecość, która znika w przestrzeni publicznej. Oprócz pamiątki w postaci zdjęć otrzymają prezenty i możliwość skorzystania na stałe z pomocy naszych specjalistów. Pragniemy, aby nasza akcja sprawiła, że społeczeństwo zauważy problemy kobiet doświadczających bezdomności.
Zwracamy się z prośbą o pomoc w skompletowaniu zestawu prezentów oraz organizacji tego wydarzenia.
W razie pytań bądź uwag zapraszam do kontaktu: